Blog

Gdzie mają zastosowanie pręty aluminiowe?

Ze względu na szereg wyjątkowych właściwości, aluminium jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów do produkcji różnego rodzaju części blach, płaskowników czy prętów. Znajduje zastosowanie w praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Dzięki rozwojowi technologii obecnie pozyskiwanie aluminium jest stosunkowo tanim procesem. Ten metal charakteryzuje się miękkością, niewielką gęstością i srebrną barwą. Na potrzeby przemysłu przeprowadza się jego utwardzanie, dzięki czemu pręty wykonane z tego materiału zachowują kształt. Jest dobrym przewodnikiem, można go stosunkowo łatwo formować zarówno na zimno, jak i na gorąco. Pręty wykonane z tego surowca są również spotykane na każdym kroku, dostępne są w różnych kształtach.

Czytaj dalej

W jaki sposób powstają płaskowniki?

Płaskowniki są elementem o bardzo charakterystycznym kształcie, od którego wywodzi się ich nazwa. Przypominają prostokąt o poprzecznym przekroju. Płaskowniki mogą być produkowane z różnych surowców. Wyróżnia się więc płaskowniki aluminiowe, stalowe, miedziane, wykonane z brązu oraz mosiądzu. Dzięki tak dużej różnorodności, jeżeli chodzi o materiały do ich produkcji, znajdują zastosowanie w praktycznie każdej branży. Największe znaczenie we wszystkich płaskownikach ma zakres temperatur, w jakich sprawdzi się dany materiał. Istotna jest również odporność na korozję i ścieranie.

Czytaj dalej

Z jakich metali wykonuje się pręty?

Zgodnie z definicją pręty są wyrobami hutniczymi, których długość znacznie przekracza wymiary poprzeczne. Ich cechą charakterystyczną jest duża sztywność. Produkowane są za pomocą walcowania bądź ciągnienia. Aby zmienić ich kształt bądź wygiąć je w odpowiedni dla nas sposób, konieczne jest wykorzystanie profesjonalnych urządzeń. Pręty przyjmują różne kształty, mogą być wykorzystywane w praktycznie każdej gałęzi przemysłu.

Czytaj dalej

Gdzie znajdą zastosowanie profile kwadratowe?

Profile kwadratowe są jednym z najpowszechniej wykorzystywanych elementów. Najczęściej znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach budownictwa, podczas prac remontowych oraz wykańczania wnętrz. Ich wykorzystanie pozwala na nadanie pomieszczeniu pożądanego wyglądu. Profile kwadratowe stanowią element zarówno użytkowy, jak i estetyczny – zastosowanie tego elementu zabezpiecza oraz utrwala wszelkie powierzchnie narożne, dodatkowo będąc dekoracją.

Czytaj dalej

Co wchodzi w skład metali kolorowych?

Metale kolorowe, znane również jako metale nieżelazne, charakteryzują się tym, że nie mają w swoim składzie żelaza. Są one bardzo popularnymi surowcami, wykorzystywanymi w praktycznie każdej gałęzi przemysłu, na co wpływ ma ich szeroki wachlarz właściwości chemicznych, mechanicznych, fizycznych oraz technologicznych.

Czytaj dalej

Jakie materiały można ciąć wodą?

Cięcie wodą jest jedną z nowszych technologii, dzięki którym możliwe jest cięcie metali w sposób dokładny i bezpieczny. Do obróbki za pomocą tej metody wykorzystuje się specjalistyczne urządzenia CNC, sterowane za pomocą specjalistycznych programów komputerowych. Jest to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych metod wykorzystywanych do cięcia metali. Za jej pomocą wycinane są części zarówno z różnego rodzaju metali, jak i szkła oraz kamieni.

Czytaj dalej