Stal nierdzewna


Blachy walcowane na gorąco:

Grubość

Standardowa szerokość

Gatunki

#2,0 - #200 mm 1000 x 2000 mm; 1250 x 2500 mm; 1500 x 3000 mm  


Blachy walcowane na zimno:

Grubość

Standardowa szerokość

Gatunki

#0,3 - #6,0 mm 1000 x 2000 mm; 1250 x 2500 mm; 1500 x 3000 mm  


Blachy dekoracyjne:

Grubość

Standardowa szerokość

Gatunki

#0,8 - #1,5 mm 1000 x 2000 mm; 1250 x 2500 mm;  


Blachy łezkowe:

Grubość

Standardowa szerokość

Gatunki

#3,0 - #8,0 mm 1000 x 2000 mm; 1250 x 2500 mm; 1500 x 3000 mm  

*blachy wstępują w gatunkach: 1.4016; 1.4301; 1.4541; 1.4404; 1.4571; 1.4307;


Pręty okrągłe:

Grubość

Gatunki

Ø3 - Ø 220mm  


Pręty płaskie:

 

Grubość

Szerokość

Gatunki

Prostokątne #3 - #15 mm 20 - 100 mm  
Kwadratowe #5 - #60 mm    
Sześciokątne 8 - 41 mm 1000 x 2000 mm; 1250 x 2500 mm; 1500 x 3000 mm  

*kształtowniki, rury prostokątne i kwadratowe na zamówienie.

 

Blachy stalowe

Stal nierdzewną uzyskuje się przez wzbogacenie zwykłej stali pierwiastkami stopowymi. Jej największą zaletę stanowi brak podatności na korozję powodowaną przez wilgoć, kwasy, roztwory alkaliczne i występujące w powietrzu gazy. Stal nierdzewna jest dostępna w wielu gatunkach o przeróżnych właściwościach. Ma wysoką temperaturę topienia, jest twarda, wytrzymała i sztywna. Cechuje ją także niska rozszerzalność temperaturowa oraz łatwość obróbki, dzięki której można ją dowolnie formować i nadawać jej wymyślne kształty. Jej powierzchnię można wykańczać na mnóstwo sposobów (szlifowanie, mat, lustro, trawione wzory itp.). Jest jednym z najtrwalszych i najsolidniejszych materiałów budowlanych i wykończeniowych. Nie ulega zarysowaniu. Jest odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie niskich i wysokich temperatur. To właśnie z niej wznosi się wysokie konstrukcje, które muszą znosić duże obciążenia.

Wśród oferowanych przez nas produktów znajdują się blachy stalowe – blachy zimnowalcowane oraz blachy gorącowalcowane, dekoracyjne i łezkowe oraz okrągłe i płaskie pręty. Mają one standardowe grubości i szerokości, ale – jeśli Klient wyrazi taką chęć – możemy wykonać je na wymiar. Składy blach stalowych spełniają normy PL, DIN i EN. Wykorzystuje się je w budownictwie, przemyśle spożywczym, chemicznym, papierniczym, transportowym i samochodowym. Okazują się niezbędne przy produkcji sprzętów AGD i energii oraz wdrażaniu rozwiązań sprzyjających ochronie środowiska.

 

Zastosowanie blach stalowych nierdzewnych

 Oferowane przez nas blachy stalowe nierdzewne wykorzystuje się przy tworzeniu m.in.: elementów konstrukcyjnych, profili, balustrad, osłon, kotew, sztućców, pojemników i naczyń dopuszczonych do kontaktu z żywnością, narzędzi i akcesoriów kuchenne. Ponadto wykłada się nią wnętrza zmywarek i używa do produkcji rur, zbiorników, reaktorów, koszy, kontenerów, rur wydechowych, katalizatorów. Ze stali nierdzewnej wytwarza się także elementy silników, części do samolotów, okrętów, rakiet, wind i wykorzystuje się ją do produkcji energii elektrycznej.

W naszej ofercie znajdują się ponadto takie wyroby, jak blacha brązowa, taśma mosiężna, pręty miedziane czy pręty aluminiowe. Wykonujemy także cięcie wodą.

 

Zalety blach nierdzewnych zimnowalcowanych

W szerokiej ofercie naszej firmy dostępne są między innymi blachy nierdzewne zimnowalcowane. Jakie są zalety tego rodzaju produktu? Jedną z najważniejszych z nich jest możliwość stworzenia wyjątkowo cienkiej blachy, której grubość może wynieść zaledwie 0,3 mm. Z punktu widzenia wielu inwestorów, niezwykle istotne są również zmiany właściwości mechanicznych. W wyniku walcowania na zimno, produkt staje się mocniejszy, a jego wytrzymałość na rozciąganie rośnie. Oprócz tego zimnowalcowanie umożliwia dalszą obróbkę blachy. Jej powierzchni, na przykład poprzez polerowanie, można bowiem nadać odpowiedniej struktury. W przypadku, gdyby byli Państwo zainteresowani zakupem blachy nierdzewnej zimnowalcowanej, zapraszamy do kontaktu. Dysponujemy produktami o standardowych wymiarach, ale na zlecenie Klientów, przygotowujemy również arkusze o konkretnych parametrach.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących blachy nierdzewne oraz inne artykuły metalowe. Dlaczego zatem warto skorzystać właśnie z naszej oferty? Przede wszystkim dlatego, że posiadamy niezwykle szeroki asortyment. W naszej ofercie dostępne są między innymi płaskowniki, pręty, taśmy, tuleje czy blachy. Oprócz tego dysponujemy ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, dzięki któremu rozumiemy potrzeby klientów i w pełni je spełniamy. Ponadto, oprócz produktów dostępnych w magazynie, na zlecenie inwestorów realizujemy spersonalizowane zamówienia. Przygotowanie zatem na przykład blachy perforowanej o konkretnych wymiarach, nie stanowi dla nas żadnego problemu.